top of page

МЕТОДИ ЯКІ Я ВИКОРИСТОВУЮ

   Я працюю в інтегративному підході, тобто поєдную кілька психотерапевтичних напрямків, залежно від потреб клієнта. Я вважаю що комплексний підхід і погляд на ситуацію з різних сторін це запорука успіху.    

Я спираюся на наукові підходи: Системна сімейна терапія, тілесно-орієнтована терапія, EMDR, EMI, застосовую в роботі техніки КПТ.

Використовую арт-терапію, розстановки.

EMI (EMDR ДПДГ)
Eye Movement Integration
Інтеграція (опрацювання) травми завдяки руху очей.
Тільки оф лайн

  Унікальний метод психотерапії,  що ґрунтується на принципі само зцілення психіки (подібні рухи очей відбуваються у людини під час сну).  
Ці рухи можна використовуються спеціально для допомоги мозку перепрацювати травмуючи спогади, які ніби «застрягли» та заважають людині жити якісним життям. 

Симетрична, двостороння стимуляція активізує протилежні сторони мозку, які як би «виводять на рівень усвідомлення спогади, що травмували психіку -певні  емоційні події), які  періодично нагадують про себе у вигляді різних психічних симптомів, з'являються відчуття у тілі.
В результаті подібної стимуляції, шляхом близьким до природного, на нейрофізіологічному рівні, психіка травмованої особи звільняє себе від заблокованих» застиглих» спогадів викликаних психотравмою.

Це інноваційне клінічне лікування шокових травми, травматичного досвіду, такими наприклад, як сексуальне насильство, занедбання в дитинстві, дорожньо-транспортні пригоди та насильство. 

Метод також є дієвим в лікуванні продуктивної тривога, проблем пов’язаних з почуттям власної гідності, фобії та інші пов’язані з травмою тривожні розлади, посттравматичний стрес, ОКР(обсесивно-компульсивний розлад)

Цілюща сила мистецтва

  Арт терапія потужний інструмент для підтримки дітей, підлітків та дорослих, які справляються з тривогою, депресією, травмами та проблемами самооцінки.

  Сприяє зціленню, самовираженню та кращому пізнання себе. Це не урок мистецтва, це опрацювання думок, емоцій, травматичних подій завдяки цілющій силі мистецтва.

  Це ідеальний інструмент для роботи з сім'єю та відносинами між дітями та батьками.

Стрес і травма

Кризова терапія по роботі з травмою.

  Для того щоб зустрітися з травмою, не обов’язково приймати участь в бойових діях, бути у епіцентрі природних чи техногенних катастроф. У повсякденному житті травми не рідкість. Вони трапляються з нами, на наших очах з близькими, рідними.

  До шокової травми також відносяться побутові нещасні випадки, хвороби, хірургічні втручання насильство (сексуалізоване, фізичне, моральне), булінг, ДТП, втрати близьких, медичні процедури,
  Якщо описати простими словами, травмуючи події – це події в якій життя людини зазнало ризику або яке здалося таким. Це лякаючи, не очікувані, важки для розуміння ситуації , в яких людина зазнала безпорадності і не змогла вплинути на те, що відбулося. Тобто людська психіка не змогла це сприйняти, усвідомити, витримати та впоратися з цим. Викликанні інтенсивні емоційні та тілесні переживання нікуди не зникають, утворюється енергія яка не вивільнюється та залишається в тілі та м’язах, це результат базовій реакції завмирання. Якщо тіло не звільнило енергію, то симптоми можуть переходити в хронічні і тоді вже можемо казати про ПТСР(посттравматичний стресовий розлад)

  Психологічні шокові травми можуть бути короткочасні чи складатися із ланцюга подій, бути довготривалими, (наприклад коли людина знаходиться у стресі довгий час). Також виділяють травму розвитку-з’являється в процесі формування психіки при дорослішанні людини и утворюється під впливом сильних стресових переживань, хвороби, тривалої фрустрації потреб.

  Метод лікування психічної травми орієнтовним на відчуття в тілі був створений Пітером Левіном. Цей метод працює з вегетативною нервовою системою людини. Привнесення усвідомленості до наших відчуттів може змінити фізіологічний стан. Цей комплекс направлений на повернення безпеки, нормалізацію фізичного стану, відновлювання функціонування, легетимізацію емоцій та головне, що він дає посил "С тобою все нормально, Ти - нормальний"

Системно-сімейний підхід

 Сім'я це динамічна система, яка з одного боку прагне до розвитку, а з другого до стабільності.

Системно-сімейний терапевт завдяки своєму комплексному баченню допомагає знайти баланс. Одночасно системний підхід допомагає зрозуміти, що члени сім’ї,  нерозривно пов’язані, і кожен завжди впливає на іншого, допомагаючи або ускладнюючи процес позитивних змін. У процесі сімейної психотерапії увага зосереджена на розвитку особистості в сімейному оточенні.

 ССТ припускає можливість роботи з окремою людиною; психотерапевт при цьому мислить у категоріях цілісної сімейної структури.

 

Тілесно-орієнтовна терапія + КПТ

 Я вважаю, що саме комбінація цих двох методів може принести якісний, швидкий та лагідний результат. Будь яка подія нашого життя знаходить відображення в тілі та фіксується в м’язах. Наше тіло є матеріальним відображенням усіх пережитих емоційних станів.

 Правильно підібрані тілесні техніки ефективно відкривають шлях до несвідомого та допомагають в усуненні  виявлених блоків.       

 Тілесна терапія сприяє більш швидкому розумінню несвідомих процесів і переведення їх у свідомі, з якими вже якісно працює когнітивно-поведінкова терапія. Наше тіло та мозок невід’ємно зв’язані між собою.

Робота з нарцисичною травмою

Ця тема складна і глибока і тому навколо неї крутиться багато міфів та помилкових суджень, ця тема завжди йде поряд з абьюзом, патологією

Нарцисизм це захист від болю, образи, сорому але ми можемо направити цей захист не на руйнування, а на будування здорової самооцінки, унікальності, здорових амбіцій.

Полюби свого нарциса 

bottom of page